Strefa Light - poradnia dietetyczna. Pomożemy Ci osiągnąć prawidłową wagę. Dietetyk Ozorków, dietetyk Chojna, dietetyk Gorzów.

Przepisy

Dziennik spożycia żywności

Strefa Light - separator

Artykuły 2016-07-07

Dziennik spożycia – mały wysiłek, który znacznie poprawi skuteczność terapii odchudzającej.

Jeżeli nie masz dokładnie skomponowanej diety, jeżeli masz poczucie, że nic nie jesz, a waga nie spada – zacznij prowadzić dziennik spożycia żywności.
Wiele badań wskazuje, że osoby prowadzące tego typu dzienniki nie tylko szybciej tracą na wadze, ale też jest dużo większa szansa, że uda im się utrzymać niższą masę ciała przez dłuższy czas.

Prowadzenie takiego dzienniczka znacznie zwiększa świadomość tego co i kiedy jemy. Potrafi czasami naprawdę otworzyć nam oczy na wszystkie przypadkowe rzeczy, które podjadamy w ciągu dnia. Często sam fakt, że później musimy zapisać nawet drobną przekąskę powoduje, że łatwiej jest nam z niej zrezygnować. Dzienniczek umożliwia nam także podjęcie działań naprawczych w szczególnie trudnych dla nas sytuacjach. Łatwiej nam bowiem zaobserwować kiedy sięgamy po niezaplanowany posiłek, dzięki czemu możemy zaplanować alternatywne zachowanie w danej sytuacji na przyszłość. Typowym przykładem z jakim często spotykamy się w gabinecie jest nadmierne, popołudniowe podjadanie. Często pacjenci stwierdzają „do 15 jestem na diecie, a później wszystko się sypie”. I to niekoniecznie są słodycze, raczej owoce, bakalie, orzechy. Czyli rzeczy często uważane za zdrowe, jednak wciąż kaloryczne i które mogą uniemożliwić utratę wagi. Dzięki dzienniczkowi zaobserwujemy dokładnie ile jest tych przekąsek, łatwiej ocenimy ich kaloryczność. Zaplanujemy działanie naprawcze. Ja osobiście polecam spacer lub zajęcie się czymś mocno absorbującym zaraz po obiedzie – najczęściej po pół godziny ochota na podjadanie przechodzi. Dzięki dzienniczkowi zaobserwujemy czy jemy w sytuacjach stresowych, czy raczej w zbyt mocno rozluźniamy się podczas miłego spotkania z przyjaciółmi. Często okazuje się, że gubi odejście od rutyny (wolny dzień w pracy czy weekend).

Dlatego zachęcamy do prowadzenia takiego dzienniczka, a jeżeli mielibyście jakieś pytania z tym związane, piszcie w komentarzach.

Can a Food Diary Help You Lose Weight?
By Elaine Magee, MPH, RD, Reviewed by Louise Chang, MD on September 26, 2008

 

Skuteczne odchudzanie, jak skutecznie się odchudzać, najlepszy dietetyk Ozorków, Chojna, Gorzów

Najbardziej polecane

Strefa Light - separator
Chrońmy zdrowie dzięki kolorom

Chrońmy zdrowie dzięki kolorom

Strefa Light - separator

05.01.2015

czytaj więcej
Zachęcamy Klientów GS Ozorków do świadomych wyborów

Zachęcamy Klientów GS Ozorków do świadomyc...

Strefa Light - separator

22.08.2016

czytaj więcej
Dziennik spożycia żywności

Dziennik spożycia żywności

Strefa Light - separator

07.07.2016

czytaj więcej
Noworoczne postanowienia

Noworoczne postanowienia

Strefa Light - separator

01.01.2018

czytaj więcej

Zachęcamy do lektury naszych artykułów, w których znajdziecie ciekawe informacje na temat odżywiania, wpływu tego co jemy na nasze samopoczucie i nie tylko. Zapraszamy!!!

DOŁĄCZ DO NAS

Love it Join Us

Pobierz i prześlij dalej

Dziękujemy

Kontakt Gorzów

Jana Pawła II 82 i (Black Pearl Spa)

Poniedziałek 10.00-20.00

 

Kontakt Chojna

ul. Słoneczna 35

Środa 8.30-19.00
Piątek 8.30-15.00
 

Kontakt Ozorków

Plac Jana Pawła II 1/1

Poniedziałek 10.00-20.00
Środa 10.00-20.00
Piątek 10.00-20.00